O nas

Jesteśmy organizacją pożytku publicznego , która powstała w 1997 roku jako odpowiedź na potrzeby  Osób Niepełnosprawnych i Ich Rodzin. Początki datują się na koniec lat 90- tych, kiedy temat niepełnosprawności, w tym autyzmu był jeszcze mało znany. Od początku głównym celem naszej działalności była oparta na wzajemnym szacunku i wsparciu, współpraca pomiędzy Specjalistami i Rodzicami.

Tego typu podejście łączące doświadczenie Rodzica i profesjonalizm specjalisty oraz wzajemne uzupełnianie się daje szansę na tworzenie optymalnego wzorca pomocy    Osobom z ASD i innymi niepełnosprawnościami.

Zapoczątkowany przez nas innowacyjny model terapii opartej na zachowaniu równowagi pomiędzy rolą rodzica a rolą specjalisty daje szansę na profesjonalną i skuteczną pomoc Osobom z ASD i innymi niepełnosprawnościami. Łamie też schematy mówiące o trudnościach we wzajemnej współpracy.

Od ponad 20-stu lat rozpropagowujemy rzetelną wiedzę na temat autyzmu, tworzymy wzorcowe- autorskie ośrodki edukacyjne, diagnostyczne i terapeutyczne. Wspieramy prawnie i rzeczniczo Osoby z ASD i  Ich Rodziny. Dbamy o wysoki profesjonalizm i standard,  zarówno diagnozy, jak i terapii oraz edukacji nie tylko w naszych placówkach, ale również monitorujemy oddziaływania w środowisku i w Polsce.

Naszym wzorem są czołowe, światowe autorytety w zakresie zarówno  diagnozy jaki terapii Osób z ASD. Monitorując najnowsze wyniki badań naukowych dotyczących autyzmu skutecznie pomagamy naszym podopiecznym wszechstronnie rozwijać umiejętności, niezbędne do późniejszego samodzielnego życia.

Stowarzyszenie powstało z pasji i chęci pomocy specjalistów oraz miłości i troski Rodziców osób niepełnosprawnych. Pasja ta nadal nie słabnie i pozwala na realizację coraz to nowych pomysłów.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.