Rzeszów 07.09.2020 r.
Szanowni Państwo
Od września 2020 roku wracamy do prowadzenia zajęć indywidualnych i grupowych w systemie stacjonarnym, jednak w związku z sytuacją epidemiczną w Polsce (przeciwdziałanie rozprzestrzenianiu się wirusa COVID-19), wprowadzamy nowe zasady organizacji tych zajęć:
- Zajęcia indywidualne odbywają się po wcześniejszym ustaleniu terminu zajęć z wyznaczonym pracownikiem Stowarzyszenia.
- Zajęcia grupowe odbywają się w terminach i godzinach wyznaczonych przez koordynatora zajęć.
- Na zajęcia przyjmowani są beneficjenci dorośli oraz dzieci i ich opiekunowie wyłącznie zdrowi.
- W przypadku wystąpienia oznak choroby u beneficjenta dorosłego albo dziecka, opiekunów lub innych członków rodziny lub osób z którymi mieli oni kontakt, wizyta nie powinna się odbyć, a beneficjent dorosły lub opiekunowie dzieci proszeni są o wcześniejsze telefoniczne poinformowanie o tym fakcie oraz o odwołanie wizyty indywidualnej lub zgłoszenie każdorazowej nieobecności na zajęciach grupowych.
- Pracownik Stowarzyszenia przed przystąpieniem do zajęć dokona u beneficjenta dorosłego lub dziecka i opiekuna pomiaru temperatury ciała
i przeprowadzi wywiad w formie ankiety (w celu przyspieszenia przyjmowania dzieci na zajęcia ankieta zostaje umieszczona poniżej – do pobrania i wydrukowania). - W przypadku wystąpienia temperatury 37 stopni i powyżej lub oznak chorobowych beneficjent nie zostanie przyjęty na zajęcia.
- Na teren ośrodka może wejść wyłącznie beneficjent dorosły lub dziecko umówione na zajęcia indywidualne z jednym opiekunem. Rodzice dzieci uczęszczających na zajęcia grupowe pozostają poza budynkiem.
- Na zajęcia grupowe beneficjenci przyprowadzani są wyłącznie przez rodziców/opiekunów prawnych. Odstępstwa od tej zasady każdorazowo muszą być zgłaszane i ustalane indywidualnie z koordynatorem zajęć.
- Godziny zajęć grupowych zostają tak ustalone, żeby dzieci z poszczególnych grup nie miały bezpośredniego kontaktu ze sobą.
Prosimy o punktualne przybycie na zajęcia z wypełnioną ankietą.
KLIKNIJ ABY POBRAĆ ANKIETĘ - Dla beneficjentów spóźnionych na zajęcia zostaną wyznaczone dodatkowe godziny przyjęć. Po każdych zajęciach sale zostają zdezynfekowane i wywietrzone.
- Informacja o płatnościach (składki członkowskie) odbywać się będzie telefonicznie lub mailowo, a należności należy przekazywać przelewem na wskazany rachunek Stowarzyszenia. Zaświadczenia o zajęciach – po wcześniejszym zgłoszeniu telefonicznym lub mailowym będą wydawane przy odbiorze dzieci lub w biurze Stowarzyszenia przy ulicy Saskiej 56.
Wprowadzone niniejszą uchwałą zasady obowiązują do odwołania. Zwracamy się z prośbą
o przestrzeganie powyższych zasad, tak aby zajęcia były bezpieczne dla naszych pracowników, a przede wszystkim Beneficjentów i Ich rodzin.
Mamy nadzieje że umożliwienie Naszym podopiecznym dostępu do stałych i regularnie prowadzonych zajęć w formie stacjonarnej – przy zapewnieniu odpowiedniego reżimu sanitarnego – pozwoli na uniknięcie regresu w Ich funkcjonowaniu.
Równocześnie pozwoli to na dalsze osiąganie zamierzonych rezultatów terapeutycznych, kontynuację zaleceń oraz podtrzymanie dotychczasowych efektów, co jest niebywale ważne dla Naszych podopiecznych i Ich rodzin.
Bieżące sprawy oraz niezbędne informacje mogą Państwo uzyskać pod numerem telefonu:
691 587 945 Monika Zgraja
lub e-mailowo: m.zgraja@solisradius.pl
W sytuacjach kryzysowych związanych z osobami z ASD będących podopiecznymi Stowarzyszenia:
504 384 300 Agata Pieniążek – wsparcie i terapia
lub e-mailowo: a.pieniazek@solisradius.pl